Az IBS napjainkban egyre többeket érintő betegség. Nők esetében kétszeres gyakorisággal fordul elő a férfiakhoz képest. Az orvosi szakirodalom különböző okokra vezeti vissza. Kialakulásához hozzájárulhat a stressz, a szorongás és a depresszió, az előbbiekből adódó immunrendszeri problémák, az ezzel járó mikrobiális fertőzések, gyulladások, de a genetikai tényezőknek is szerepe lehet. Az alaptünetek: hasi fájdalom, görcsök és puffadás, felfúvódás. A betegségnek két típusa van. Az egyik székrekedéssel, a másik hasmenéssel jár. Előfordulhat, hogy a két tünet váltakozva jelentkezik. A teakeverékek összeállításánál a szakirodalomban közölt humán klinikai kísérletek eredményeit vettük figyelembe. Mindkét gyógytea alapja a borsmentalevél+ciromfűlevél+koriandermag keverék, amit iráni kutatók próbáltak ki, mint hagyományos növényi gyógyszert (eredetileg kivonatot használtak). Az összetevők hasi görcsoldó, szélhajtó, fájdalomcsillapító, puffadásgátló, nyugtató, antidepresszáns, stresszoldó, gyulladásgátló, fertőtlenítő hatása bizonyított. A növényekkel külön-külön is végeztek pozitív eredményű kísérleteket. Az alábbi keverékekben felhasznált összes gyógynövény hivatalos a Magyar Gyógyszerkönyvben.
HASZNOS ISMERETEK – IBS- Teakeverék irritábilis bél szindróma (székrekedéssel járó) terápiájának kiegészítéséhez.
Speciális hatással rendelkező gyógytea keverék
A gyógytea alapja a borsmentalevél+ciromfűlevél+koriandermag keverék, amit iráni kutatók próbáltak ki, mint hagyományos növényi gyógyszert (eredetileg kivonatot használtak). Az összetevők hasi görcsoldó, szélhajtó, fájdalomcsillapító, puffadásgátló, nyugtató, antidepresszáns, stresszoldó, gyulladásgátló, fertőtlenítő hatása bizonyított. A növényekkel külön-külön is végeztek pozitív eredményű kísérleteket. Az alapkeveréket az enyhe hashajtó hatású édesgyökérrel és nyálkás útifű (Plantago psyllium) maggal egészítettük ki. A felhasznált összes gyógynövény hivatalos a Magyar Gyógyszerkönyvben.
A betegség kialakulásához hozzájárulhat a stressz, a szorongás és a depresszió, az előbbiekből adódó immunrendszeri problémák, az ezzel járó mikrobiális fertőzések, gyulladások, de a genetikai tényezőknek is szerepe lehet. Az alaptünetek: hasi fájdalom, görcsök és puffadás, felfúvódás. A betegségnek ez a típusa székrekedéssel jár. A teakeverék összeállításánál a szakirodalomban közölt humán klinikai kísérletek eredményeit vettük figyelembe a kiváltó okok visszaszorításához és a tünetek enyhítéséhez. A nyálkás útifű a bélflórára is kedvező hatást gyakorolhat.
1-3g herbát 250ml forró vízhez adunk. Szobahőmérsékleten hagyjuk kihűlni.
Ajánlott fogyasztás: egy-egy csészével az étkezések között.